برد توسعه دهنده مدیاتک، یک PC اندروید

مانند رایانه های شخصی، برد توسعه دهنده مانند تمشک پی (Raspberry Pi ) درحال قدرت بیشتر گرفتن برای اجرای برنامه های سریع تر و گرافیک 4K می باشند که با همراه شدن با تراشه های تلفن همراه ، به برد توسعه دهنده قدرت پردازشی مانند PC می دهد.این برد مدیاتک  تراشه X20 ده هسته ایی دارد که در دستگاه های جدید تلفن همراه از شرکت هایی مانند Meizu وLeEco استفاده می شود. این برد با اندروید 6.0 همراه است ولی مشخص نیست که قابلیت ارتقاء به اندروید 7.0 را دارد یا نه .

همچنین این برد از یک پردازنده گرافیکی Mali_T880 استفاده می کند که در آخرین مدل گوشی سامسونگ یعنی گلکسی S7 به کار رفته است. این پردازنده گرافیکی قادر به پخش ویدئو 4K و ضبط در فرمت HEVC وVP9 می باشد، بنابراین می توان از آن برای اجرای برنامه های واقعیت مجازی موبایل استفاده کرد.

این برد بسیاری از کاربرد های بالقوه دیگر نیز دارد، می توان ازآن به عنوان یک PC اندروید (که به سختی می توان یافت) استفاده کرد،یا به عنوان یک رسانه یا فایل سرور ازآن استفاده کرد و همچنین می تواند یک بستر تست برای توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه باشد، این برد برای ساخت روبات، استفاده در هواپیمای بدون سرنشین و دستگاه های خانه های هوشمند بکار گرفته شود.