هارد دیسک اکسترنال Innov8 ، ذخیره اطلاعات تنها با یک کابل

 نام یکی از جدیدترین هارد دیسک های اکسترنال ساخت کمپانی نام آشنای Innov8، Seagate می باشد. این هارد دیسک 8 ترابایتی نه تنها ظرفیت ذخیره سازی عظیمی دارد، بلکه برای استفاده از آن تنها به یک کابل نیاز دارید و نیازی به آداپتور تغذیه و کابل برق جداگانه نیست. Innov8 از درگاه USB 3.1 نوع C بهرهمند است.

با معرفی استاندارد USB 3.1 همه چیزدچار تحول شده است و حالا صحبت از مانیتور بدون نیاز به هرگونه کابل اضافی و حتی کارت گرافیک اکسترنال می شود، اما چرا هارد دیسک های اکسترنال از این مزیت برخوردار نشوند؟ Seagate اولین سازنده هارد دیسک در دنیا است که یک هارد دیسک اکسترنال 8 ترابایتی را بدون نیاز به کانکتور تغذیه جداگانه ارائه کرده است. در دل Innov8 یک هارد دیسک 3.5 اینچی مخصوص آرشیو ساخت Seagate وجود دارد  که به طور ویژه برای استفاده های سازمانی طراحی شده است اما Seagate با اعمال تغییراتی، یک هارد دیسک اکسترنال 8 ترابایتی مبتنی بر درگاه USB 3.1 ساخته است.

درباره این هارد دیسک یک نکته اساسی وجود دارد، در حقیقت ما با یک هارد دیسک 3.5 اینچی اینترنال 8 ترابایتی SATA روبرو هستیم که به واسطه یک برد به هارد دیسک اکسترنال USB 3.1 تبدیل شده است. هارد دیسک بکار رفته در این محصول، دارای رابط SATA 6Gb/s است. این هارد دیسک مخصوص ذخیره اطلاعات بوده و به صورت جداگانه نیز موجود می باشد. سرعت دوران این هارد دیسک 5900 دور در دقیقه و دارای 128 مگابایت حافظه کش و بسیار کم مصرف و بادوام است. فاصله میانگین خرابی این هارد دیسک 800,000 ساعت برآورد شده است.