چگونه از حملات بدافزارransomware به سیستم خود آگاه شویم

  ransomware به معنای دزدی اطلاعات سیستم شما  و باج گیری برای رهایی و برگرداندن این اطلاعات محرمانه به شماست.اما هنگامی که برای سیستم شما مشکلی ایجاد می شود، گاهی بروشنی مشخص نیست که این مشکل بخاطر بدافزار ransomware می باشد، پس بهترین کار این است که نشانه های وجود این بدافزار را بشناسید.

- واضح ترین نشانه آلوده شدن سیستم شما، splash شدن صفحه نمایش شماست این بدان معنی است که تصویری به هنگام اجرای برنامه بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود که مانع از استفاده از سیستم می شود.

- باز نشدن فایل ها : اگر شما قادر نیستید که فایل های فردی خود را باز کنید یا با پیام های ERROR مواجه می شوید.

- با پسوند های عجیب مواجه می شوید ویا پسوند فایل ها از دست رفته: معمولا پسوند ها بصورت doc, .exe, .pdf and .jpeg هستند و اگر تغییر اسم بصورت crypted or .cryptor دادند ویا از دست رفته باشند شما با بد افزار رانسامور مواجه هستید.

- شما دستورالعمل برای پرداخت باج را دریافت کرده اید: هدف نهایی هکر های این بدافزار این است که شما را مجبور به پرداخت مطالبات خود کنند در نتیجه در مکانی که دسترسی برای شما آسان باشد پیغامی مبتنی بر باج گیری وجود خواهد داشت.بدنبال فایل های با پسوند .TXT یا .HTMI بگردید که با آندر لاین و بصورت واضح نوشته شده مانند_OPEN ME_