معرفی یک ابزار Cross-Platform مناسب برای برقراری ارتباط آسان با بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور SQL Server Database و اتصال به این دیتابیس در هر جایی که هستید

معرفی ابزاری برای اتصال آسان با بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور

شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید یک ابزار Cross-Platform مناسب داشته باشید که بتوانید خیلی آسان با بانک اطلاعاتی SQL Server ارتباط برقرار کنید. همچنین بتوانید به راحتی به سرویس های SQL Azure متصل شوید.

معرفی یک ابزار Cross-Platform مناسب برای برقراری ارتباط آسان با بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور SQL Server Database و اتصال به این دیتابیس در هر جایی که هستید

ابزار SQL Operation Studio ابزاری است که توسط تیم SSDT Tools توسعه داده شده که بتوانید روی Macos و Linux نیز به راحتی با SSMS کار کنید و به دیتابیس SQL Server در هر جایی متصل گردید.

ویژگی های ابزار SQL Operation Studio چیست؟

ابزار SQL Operations Studio که مناسب برای برقراری ارتباط آسان با بانک اطلاعاتی SQL Server  می باشد، به صورت open source بوده و سورس آن نیز بر روی github قرار دارد و همچنین توسط فریم ورک ElectronJS توسعه داده شده است.

در ابزار SQL Operations Studio، مدیریت پایگاه داده به صورت کراس پلتفرم (چند سکویی) صورت می پذیرد به بیان دیگر امکان بکارگیری آن در محیط ‌های ویندوز، مک‌ او اس و لینوکس فراهم است. همچنین ار سایر ویژگی های این ابزار می توان به XCopy اشاره کرد که علی رغم شیوه مرسوم نصب نرم ‌افزار، با ویزاردی عمل نمی کند سر و تغییرات خاصی در رجیستری رخ نمی دهد و فقط کپی فایل ‌ها به طور عادی انجام می گردند. از این گذشته  SQL Server Connection Management به همراه Connection Dialog ،Server Groups ،Azure Integration و Registered Servers ارائه می گردد.