بیان نکات و اطلاعاتی درباره بازار کار مهندسی شبکه و مشاغل مرتبط با نتورک از حقوق گرفته تا مهارتهای لازم و وظایف شغلی که به یک کارشناس شبکه Network Expert محول می گردد.

بازار کار مهندسی شبکه چگونه است؟

علاقمندان بسیاری وجود دارند که متقاضی ورود به بازار کار مهندسی شبکه و یا مشاغل مرتبط با نتورک می باشند. سوالاتی پیرامون حقوق و دستمزد یک مهندس شبکه و نیز سطح دانش در این فرصت شغلی برایشان پیش می آید که قصد داریم به طور خلاصه به این پرسش ها پاسخ دهیم.

بیان نکات و اطلاعاتی درباره بازار کار مهندسی شبکه و مشاغل مرتبط با نتورک از حقوق گرفته تا مهارتهای لازم و وظایف شغلی که به یک کارشناس شبکه Network Expert محول می گردد.

در رابطه با حقوق یک مهندس شبکه باید اشاره کرد که بستگی به مهارتهای یک فرد در زمینه نتورک دارد و از حقوق وزارت کار شروع شده و تا دستمزدهای بالا که به متخصصان و مدیران حرفه ای شبکه تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که برای کارشناس شدن در حوزه شبکه نیاز است تا چند ماه و حتی چند سالی را به عنوان نیروی کار آموز به صورت رایگان و یا با دستمزد پایین فعالیت نمایید.

پیرامون مهارتهای لازم نیز باید اشاره کرد که مهارتهای اولیه و لازم برای ورود به بازار کار شبکه دانش نتورک پلاس Network Plus می باشد و داشتن مدارک ccna سیسکو و mcse مایکروسافت نیز به استخدام شما کمک می کند. هرچند با توجه به خواسته های شرکت مورد نظر مهارتهای مورد نیاز برای استخدام مهندس شبکه متغییر می باشد و در نهایت مدرک تنها مهم نیست، مهم تجربه و علم است زیرا هر چی بیشتر بدانید باز چیز جدید هست که بخواهید یاد بگیرید.

انتظارات کارفرما از کارشناس نتورک

برای اشتغال بعنوان یک کارشناس شبکه آن چیزی که بازار کار- کارفرما از شما میخواهد این است که:

1- سن شما کمتر از 30 سال باشد
2- به این مباحث تسلط داشته باشید: میکروتیک، سیسکو، مایکروسافت، رفع مشکلات نرم افزارهای و سخت افزاری، مجازی سازی
3- باید معرف معتبر داشته باشید
4- و به حقوقی در حد پایین ترین دستمزد مشخص شده از طرف وزارت کار راضی باشید
5- ضمنا در مورد مهارتهایی که اشاره شد باید مدرک معتبر ارائه دهید.
6. احتمالاً برای عقد قرارداد کاری یه چک بمبلغ 2 تا 15 میلیون از شما میگیرند تحت عنوان "ضمانت حسن انجام کار" با این هدف که یک وقت خدای نکرده بعدا برایشان مشکلی ایجاد نگردد و از شما چک امضا شده داشته باشند.
7. ضمنا با شما قرارداد یکساله میبندند و پرداخت حق بیمه و... هم تا جایی که ممکن باشه به تعویق میاندازند.

آن چیزی که وصف حال بازار کار مهندسی شبکه در شرایط فعلی هست این بود که بیان شد هرچند به نظر عادلانه نیست.