جذب در شرکتها به عنوان نیروی کارآموز شبکه شامل نیازمندیهای استخدامی می باشد که مورد نیاز دانشجویان ترم آخر یا فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های کامپیوتر، آی تی IT و فناوری اطلاعات می باشد که قصد وروود به بازار کار داخل ایران یا خارج از کشور را دارند. در سایت آگهی و استخدام آی تی نیدز می خواهیم جویندگان فرصت های شغلی دوره های کارآموزی را با این پیش نیازها آشنا کنیم.

راهنمایی درباره نیازمندیهای استخدام به عنوان نیروی کارآموز شبکه در شرکت های آی تی

وضعیت نظام وظیفه: برای خانم ها و بانوان که نیازی نیست و آقایان می بایست کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی داشته باشند.
میزان تحصیلات نیروی متقاصی فرصت شغلی کارآموزی می بایست حداقل فوق دیپلم در رشته های آی تی IT و نرم افزار یا سخت افزار کامپیوتر باشد. علاوه بر کاردانی، رشته کارشناسی یا لیسانس و مقطع ارشد یا فوق لیسانس نیز می توانند برای وروود به بازار کار ابتدا دوره های کارآموزی را سپری نمایند.

پیش نیازهای عناوین شغلی در استخدام به عنوان نیروی کارآموز شبکه

استخدام و جذب بعنوان نیروی کارآموزی شبکه می تواند در قالب کاردان خدمات و کارشناس تعمیرات کامپیوتری شامل تعمیر سخت افزار و تجهیزات، اسمبل کردن سیستم، کابل کشی و سوکت زنی تجهیزات شبکه و خدمات اکتیو و پسیو نتورک و نصب و راه اندازی نرم افزارهای کاربردی باشد.

مهارت هایی که در طی مدت گذراندن دور کارآموزی کسب می کنید

کسب دانش در زمینه نتورک پلاس NETWORK+
توانایی نصب و راه اندازی انواع سرور
تجربه پیاده سازی سرویس های اکتیودایرکتوری ویندوز سرور مایکروسافت و AD و DNS و DHCP
کسب تجربه کاری در زمینه تجهیزات شبکه سیسکو CCNA و راه اندازی روتینگ و سوئیچینگ پرتکل ها
تواناشدن در زمینه سوئیچ ها و روترهای Cisco در حد CCNP با کسب تجربه کاری درباره اگریگیشن، پورت سیکیوریتی، نت، ssh، بک آپ، پسورد مد، تغییر ورژن روتر vtp server
کسب دانش در زمینه مجازی سازی CCNP 4 Hyper-V,VmWareWorkstation راه اندازی انواع VM
کار با سامانه بک آپ و سیستم های خودکار پشتیبان گیری از داده ها و اطلاعات مهم شرکت با نرم افزارهای System Backup Acronis Norton ghost
کسب تجربه عملی به عنوان نصاب شبکه Network Passive کابل کشی کانفیگ و....
کار با آنتی ویروس تحت شبکه ESET به روز رسانی تحت شبکه
تسلط روی نرم افزار adobe photoshop طراحی
کارشناسی سخت افزار کامپیوتر و توانایی اسمبل و عیب یابی تجهیزات شبکه

برای کسب بخشی از نیازمندیهای استخدام به عنوان نیروی کارآموز شبکه بهتر است به عنوان کارمند بدون حقوق به مدت سه تا چهار ماه در یک شرکت آی تی و کامپیوتری مشغول فعالیت باشید تا بتوانید تجربیات عملی مختلف را در وهله نخست کسب کنید.