در این مطلب به معرفی کتابخانه‌ های برتر زبان برنامه نویسی پایتون Python در حوزه علم‌ داده Data Scientist و آشنایی با کاربرد هریک از این Library ها می پردازیم.

برترین کتابخانه های برنامه نویسی Python در حوزه علم داده

زبان برنامه نویسی پایتون در حوزه علم داده پیشرفت قابل توجهی نموده است و به همین دلیل کتابخانه های مفید و بسیاری نوشته شده اند که Library های برتر برنامه نویسی Python در زمینه صنعت داده عبارت اند از:

Scikit-learn, Tensorflow, Theano, Pandas, Matplotlib, Seaborn, NumPy

در این مطلب به معرفی کتابخانه‌ های برتر زبان برنامه نویسی پایتون Python در حوزه علم‌ داده Data Scientist و آشنایی با کاربرد هریک از این Library ها می پردازیم.

معرفی 7 کتابخانه برتر پایتون در حوزه Data Scientist و کاربرد آن ها

کتابخانه Scikit-learn: کتابخانه Scikit-learn یکی از محبوبترین کتابخانه‌ های یادگیری ماشین در زبان برنامه نویسی پایتون است. این کتابخانه از طیف وسیعی از الگوریتم‌های طبقه‌ بندی و خوشه ‌بندی و... پشتیبانی می‌ کند.

کتابخانه Tensorflow: جهت پیاده‌ سازی مدل‌ های مبتنی بر یادگیری عمیق بر فریمورک تسنورفلو در زبان برنامه نویسی Python از کتابخانه Tensorflow می ‌توانید استفاده کنید.

کتابخانه Theano: از دیگر کتابخانه‌ مطرح حوزه یادگیری عمیق می‌ توان به لایبرری Theano اشاره کرد. کتابخانه Keras نیز با توجه به قابلیت‌ های بالا آن نیز در حوزه یادگیری عمیق سهولت و کارایی بسیار بالایی دارد.

کتابخانه Pandas: جهت کار با داده‌ های ساختاریافته و آماده‌ سازی دادگان از این کتابخانه محبوب استفاده می‌شود.

کتابخانه Matplotlib: کتابخانه Matplotlib جز معروف ‌ترین کتابخانه ‌های زبان برنامه نویسی پایتون در حوزه Data Visualization است.

کتابخانه Seaborn: کتابخانه دیگر مطرح در حوزه مصورسازی داده‌ ها در زبان برنامه نویسی پایتون Seaborn  است. طیف وسیعی از نمودارها در این کتابخانه پشتیانی می‌شود.

کتابخانه NumPy: با استفاده از این کتابخانه امکان استفاده از آرایه‌ ها، ماتریس ‌های بزرگ چند بعدی و استفاده از تابع ‌های ریاضیاتی سطح بالا در پروژه‌های علم‌ داده فراهم می‌ شود.