معرفی کتاب همه دروغ می‌ گویند! Everybody Lies نوشته ست استفن ‌دیویدویتز برای آشنایی علاقمندان حوزه داده های عظیم با قابلیت‌ های کلان داده Big Data و تحلیل آن

معرفی کتاب در حوزه کلان داده با نام همه دروغ می‌ گویند!

کتاب Everybody Lies یکی از کتاب ‌های جذاب برای آشنایی با قابلیت ‌های حوزه Big Data می‌ باشد که توسط ست استفن ‌دیویدویتز یکی از دانشمندان داده شرکت گوگل در جهت معرفی قابلیت ‌های تحلیل ‌داده منتشر گردیده است.

معرفی کتاب همه دروغ می‌ گویند! Everybody Lies نوشته ست استفن ‌دیویدویتز برای آشنایی علاقمندان حوزه داده های عظیم با قابلیت‌ های کلان داده Big Data و تحلیل آن

این محقق چهار سال را صرف تحلیل داده ‌های ناشناس گوگل کرده است. تحقیقات او درباره موضوعاتی همچون بیماریهای روانی، سقط جنین، مذهب و پزشکی بوده است. او معتقد است که جستجوهای گوگل مهمترین پایگاه داده ‌ای است که تاکنون در مورد روح و روان انسان وجود دارد.

در این کتاب مقایسه‌ های مختلفی از جستجوهای کاربران موتور جستجو گوگل با نظرسنجی ‌ها عمومی صورت گرفته است. نتایج این تحقیق نشان از وجود اختلاف میان این دو حوزه و ارزش تحلیل‌ اطلاعات در عصر جدید است.

نگاهی بر بخشی از کتاب  Everybody Lies

در ادامه بخشی از توضیحات کتاب  Everybody Lies  برای آشنایی با قابلیت‌ های حوزه Big Data آورده شده است:

همه دروغ می‌گویند. مردم در مورد اینکه چند بار به باشگاه می‌ روند، قیمت کفش آنها چقدر است و کتاب ‌هایی که می‌ خوانند، دروغ می ‌گویند. آنها سر کار نمی‌روند چون بیمار هستند، اما در واقع دروغ می‌ گویند. آنها می‌ گویند که با شما تماس می‌گیرند، اما نمی‌ گیرند.

محور اصلی این کتاب جمله زیر می ‌باشد:

آیا مردم در سرچ‌ های خود در موتور جستجو گوگل نیز دروغ خواهد گفت؟!

اگر علاقه مند به شنیدن کتاب‌های صوتی و پادکست هستید می‌ توانید خلاصه کتاب Everybody Lies که برای آشنایی با قابلیت‌ های حوزه Big Data می باشد را در اپیزود شماره 3 پادکست Bplus گوش دهید.

مطالعه کتاب همه دروغ می گویند برای متخصصین جامعه‌ شناسی، روان‌شناسی، مدیران و. نیز علاقمندان به علم کلان داده ها بسیار مفید خواهد بود.