شیوه پول درآوردن برنامه نویسان بی تجربه

خیلی‌ها برای کسب درآمد، برنامه نویسی را یاد می‌گیرند و با توهم اینکه بعد از چندماه وقتی حرفه‌ای شدند پول پارو خواهند کرد قدم به دنیای جذاب و پرمخاطره برنامه نویسی می‌گذارند اما پس از مدتی دلسرد شده و سراغ کار نان و آب آورتر و کم دردسرتری خواهند رفت. پیشنهاداتی بر اساس تجربه جهت پول درآوردن برنامه نویسان تازه کار ارائه میگردد:

1- عدم پرداختن به پروژه های واقعی پس از یادگیری
بهتر است در ابتدا برای رفع نیازهای خود و مهمتر از آن تمرین و کسب تجربه، چند برنامه کوچک بنویسید. پروژه‌هایتان را به صورت کدباز در سایت‌هایی مثل کدپلکس قرار دهید تا بازخوردهای بیشتری دریافت کنید.

2- نوشتن وبلاگ
یک وبلاگ بسازید و ایده ها و نوشته های خودتان را هرچند ابتدایی با دیگران به اشتراک بگذارید و از بازخوردهای دیگران برای پیشرفت خود استفاده کنید.

3- یادگیری مستمر
در سایت هایی مثل StackOverflow.com عضو شوید و در سئوال پرسیدن و حتی پاسخ دادن به سئوال ها فعال باشید.

4- انجام پروژه رایگان
به هیچ وجه در این مقطع به پول فکر نکنید، این شروع کارتان خواهد بود.

5- عضویت در سایت‌های همکاری پروژه‌ای
به تازگی چند وب سایت فارسی در این زمینه قعالیت می‌کنند که اکثر پروژه های آن ها در زمینه نرم افزار و برنامه نویسی است که می‌توانید در این سایت ها عضو شده و با انجام پروژه کسب درآمد کنید.

6- ساخت محصول
برای مثال یک نرم افزار مدیریت مشاور املاک بنویسید و به صورت یک پکیج شیک به تمام مشاور املاک های شهر خود با قیمت پایین ارائه کنید. مطمئن باشید جواب می‌دهد.

7- راه اندازی وب سایت
در ابتدا نیازی نیست یک سایت پیچیده و سنگین داشته باشید، همینکه باشید در اینترنت کافی است. به مرور زمان سایت خودتان را کامل تر کنید و پروژه های انجام شده‌تان را معرفی کنید و بازدید بیشتری جذب کنید.

8- ارائه ایده‌ای نو و جدید
اگر ایده‌ای دارید که به نظر دوستتان احمقانه‌اس اما به نظر خودتان قابل قبول و فوق العاده است، هرچه زودتر دست به کار شوید و آن را عملی کنید.