ارائه انواع گوناگون خدمات به مجرمان اینترنتی در بازارهای زیرزمینی darkwebها

بازارهای زیرزمینی معروف به وب سیاه، خدماتی نظیر توسعه بدافزارهای مخرب برای مشتریان، Crypters ،Binders ،میزبانی ضدگلوله  bulletproof hosting ، ارسال فیشینگ یا اسپم و...
را انجام می دهند .بسیاری از این سرویس ها با نام ها و اصطلاحات مخصوص به وب سیاه نام گذاری شده و برای دیگران آشنا نیست، ده های اصطلاحات رمز گونه برای سرویس های خود بکار میبرند که در دنیای امنیتی بیرون معنایی دیگر دارد و در نتیجه باعث می شود سیستم های امنیتی معمول نتوانند بخوبی این سرویس ها را شناسایی کنند. مثلاCrypters ابزاریست که برای رمز گذاری نرم افزارهای مخرب استفاده می شود بمنظور تشخیص بای پس شده توسط موتورهای آنتی ویروس.

بعضی از این webdarkها ی معروف به شرح زیر هستند:

- Sky-Fraud که یک انجمن روسی است و از سال 2014 مشغول به فعالیت کرده و بیش از 26000 کاربر فعال روسی و انگلیسی زبان دارد که خدمات بسیار متنوعی ارائه می کند.

- Lampeduza نیز یک انجمن روسی است که متخصص در تقلب در کارت اعتباری می باشد اما در بخش هایی مانند سئو کلاه سیاه ، هکینگ، و ... نیز فعالیت دارد.

- LeakForums یکی از بزرگترین انجمن های هک دنیاست که بیش از یک میلیون کاربر داردومتخصص در نشت مرتبط با PII، حساب های رسانه های اجتماعی و تجارت ابزار پرداخت هکر (کی لاگر ها، موش ها، Crypters و پوشه ها) می باشد.

- HackForums یکی از قدیمی ترین انجمن خای متخصص هک است که بیش از 600000 کاربر در سراسر دنیا دارد.

- Exploit dot انجمنی روسی است که خدماتی هکی مشابه  LeakForums و HackForums ارائه می دهد و از سال 2007 مشغول به فعالیت می باشد که بیش از 35000 کاربر دارد.

و ده ها انجمن زیرزمینی دیگر در سراسر دنیا که با فروش این سرویس ها سود کلانی برای خود به ارمغان می آورند واکنون این گونه بازارهای زیرزمینی باعث نگرانی مسئولان امنیتی سراسر جهان شده است.