توییتر دوباره حدود 300 نفر ازکارکنان خود یا 8 درصد از نیروی کار خود را کاهش خواهد داد

توییتر با اعلام خبر کاهش کارکنان خود سعی در کاهش هزینه های این کمپانی در این دوران سخت دارد.بلومبرگ بیان می کند که توییتر کاهش گسترده نیرو را قبل از انتشار درآمد سه ماهه سوم خود در روز پنجشنبه، انجام خواهد داد و میزان کاهش نیرو ممکن است تغییر کند.سخنگوی توییتر نیز اعلام کرده است که این کمپانی درباره این حدس و گمان ها هیچ نظری ندارد.

توییتر درسال گذشته نیز به کار 336 نفر از کارکنان خود خاتمه داد. این شرکت برخلاف دیگر کمپانی ها، نتوانسته رشد قابل توجه ایی درتعداد کاربران آن یا به اندازه کافی پول در آوردن از طریق تبلیغات تعداد کاربران در حال حاضر در سایت، داشته باشد.توییتر برای سه ماهه دوم سال 2016 اعلام کرد متوسط کاربران فعال ماهانه (MAUS) استفاده کننده از خدمات  برای سه ماهه 313 میلیون بوده که در مقایسه با 310 میلیون کاربر فعال در سه ماهه اول رشدی سه درصدی داشته است و درآمد این کمپانی در امریکا602 میلیون دلار و رشد 20 درصد نسبت به سال گذشته داشته اما حدود 100 میلیون نیز از دست داده است.

توییتر در تلاش است با استخدام بانکداران بتواند خریداری مناسب پیدا کند . در این میان شرکت Salesforce.com، شرکت والت دیزنی و الفبا که علاقه نشان داده بودند عقب نشینی کرده اند. این شرکت شاهد کاهش شدید قیمت سهام خود در یک سال گذشته شده است.