تحول اساسی در google با عرضه ی iPhone، چرا و چگونه؟

در سال 2007 میلادی رئیس وقت کمپانی اپل، آقای استیو جابز از گوشی های آیفون پرده برداری نمود و با این اقدام شروع نوینی در جهان تکنولوژی ایجاد کرد که علاوه بر کمپانی اپل سازمان کاری شرکت های بزرگ دیگری همچون گوگل را نیز دستخوش تغییر نمود.
با عرضه ی سری نخست گوشی های آیفون که ادغامی از گوشی تلفن همراه به همراه صفحه نمایش لمسی و سیستم عامل IOS بود کلی امکانات پیشرفته ای را برای کاربران خود بوجود آورد که باعث محبوبیت آیفون گردید و باعث سقوط محبوب یت گوشی های رایج آن زمان مثل نوکیا و بلک بری گردید.
در این بین گوگل و چند شرکت بزرگ دیگر مانند HTC، موتورلا و کوالکام با تشکیل پیوند اتحادیه گوشی باز بر اساس سیستم عامل Android که یک سیستم عامل متن باز می باشد توانست گجت های موبایل را ارتقا دهد و  همین موضوع     باعث ایجاد چالش در Apple که دارای پلتفرم بسته ای بود گردید.
تفاوت دیگر گوگل با اپل در استفاده از شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری زیادی جهت تولید نرم افزار و گوشی های هوشمند تحت اندروید بود. به این ترتیب در سال 2008 میلادی HTC Dream به عنوان نخستین گوشی های هوشمند اندروید ساخته شد و روانه بازار موبایل گردید.
به این ترتیب ارائه گوشی های اپل با سیستم عامل iOS خود نقش بسزایی در پیشرفت شرکت معتبر گوگل و گوشی های اندروید آن داشته است.