مایکروسافت اعلان جنگ کرده است!

سرویس مشتریان مایکروسافتMicrosoft قرار است امکانی را از طریق یک فرم مخصوص برای وب فراهم کند تا به کاربران امکان ‌دهد حرف‌های خشونت‌بار، تنفر یا تبعیض‌آمیز و توهین‌ها را به مایکروسافت گزارش دهند. به‌غیرازاین، قابلیتی وجود خواهد داشت تا کاربران درخواست بازگشت یا اصلاح محتوای حذف‌شده را داشته باشند.

شرکت مایکروسافت اشاره دارد که از سال‌ها پیش به موضوع جلوگیری از مزاحمت‌های کلامی آنلاین توجه داشته اما هنوز به یک سیستم جامع همه‌جانبه نرسیده و امیدوار است روند قبل، با به‌کارگیری ابزارهای جدید ارتقا پیدا کند. مایکروسافت همچنین در این‌باره اظهار داشت: «وقتی یک درخواست یا شکایت به ما می‌رسد، ما آن را به‌طور دقیق مورد بررسی قرار میدهیم و از معیارهای متفاوت متناسب با محتوا مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. سپس با توجه به شرایط خاص هر درخواست اقدامات مربوط به آن را در دستور کار قرار می‌دهیم.»

این‌در حالیست که به‌گفته‌ی مایکروسافت برای اعمال این اصلاحات نیازی به تغییر مقررات و ضوابط نیست؛ چرا که این مقررات از پیش به‌نحوی تنظیم شده‌اند که اجازه‌ی تولید محتوای خشونت‌بار یا توهین‌آمیز داده نشود. با این حال هدف از طرح برنامه‌ی جدید، آسان‌ و ضابطه‌مندتر شدن روند دریافت گزارش‌های مشتریان است.